Fit24 Uutisia helmikuu 2025
Uutta Fit24 Xpressillä / Uutuus ryhmätreeneissä / Asiakasetuja & muistutus salietiketistä kaikille!
Xpressille on saapunut lisävarusteiden superlataus:
- 1kg lisäpainoja (4kpl lisää)
- ATX® tasapenkki
- Magneettiset pikalukot
- Kelkkaan vetoköysi
- Erivahvuisia vastuskumeja (muista palauttaa ne paikoilleen, kiitos!)
Tulossa pian myös:
Gymleco Ylävetolaite, levypainokuormitteinen (toimituksessa ja toivottavasti meillä jo ensi viikolla!)
Tasapenkki pyörillä
Uusi järjestys, sama treenifiilis!
Käännetään pari penkkiä, pari laitetta uuteen paikkaan ja nyt Xpressillä on entistä avarampi fiilis ja parempi treenivirta:
Enemmän tilaa penkkialueella ja laitteiden välissä
Levypainolliset laitteet yhdellä alueella
Toiminnallisen treenin "keidas" edelleen omalla paikallaan
Lounge-alue, jossa voi nauttia palkkarin rauhassa
Venyttely 50 min
Avaa keho, kevennä mieli! Tällä suositulla kehonhuoltotunnilla keskitytään liikkuvuuden ja palautumisen parantamiseen.
Aluksi lämmittelemme kehoa lyhyesti, jotta lihakset ovat valmiina turvalliseen ja tehokkaaseen venyttelyyn. Tunnin aikana huippuohjaajamme Linda johdattaa sinut dynaamisten ja staattisten venytysten kautta kohti notkeampaa, rennompaa kehoa.
Venyttely auttaa vähentämään lihaskireyksiä, parantamaan liikkuvuutta ja ehkäisemään rasitusvammoja – täydellinen tunti arjen kiireen keskellä! Lähde mukaan ja anna itsellesi hetki aikaa keskittyä palautumiseen ja hyvään oloon.
Venyttely Fit24 Centerin Kehonhuoltotilassa torstaisin 6.2. alkaen klo 19.10. Tunnille pääsee ryhmätreenikorteilla. Varaa paikkasi Fit24 Appilla!
20 min ilmaista treenimotivaatiota & tavoitteiden sparrausta. Nappaa aikasi ja tehdään juuri sinulle sopiva suunnitelma:
Tammikuu on tuonut ruuhkia, joten näin pidetään homma sujuvana yhdessä:
Älä tule salille ulkokengillä: Sora ja kura rikkoo laitteet ja sotkee paikat
Pyyhi lähtiessä käyttämäsi laitteet
Palauta tavarat paikoilleen. Jaksat kyllä!
Älä varaa laitteita turhaan tai pidä niitä varattuna isolla porukalla
Ei salikuvauksia, joissa näkyy muita
Ruuhka-aikana ei ole suotavaa jäädä istumaan laitteeseen, vaan nouse mieluummin laitteesta pois taukojen ajaksi. Ruuhka-aikaan laitteella voidaan tehdään vuorotellen. Rohkeasti siis kysymään, voiko tehdä laitteilla välissä tai yhdessä.
Kunnioitetaan toisiamme ja treenataan reilusti! Pidetään edelleen huoli, että meidän salit on Klaken parhaat salit treenata! Kaikki kiittää!
Toivotamme sinulle energistä ja liikunnallista helmikuuta! Pysy aktiivisena ja nauti treeneistä! Nähdään salilla!